KONST / Litografier / Färglitografi 14246424
*
nr 1424 6424
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 18:54:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 23:36:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18
*
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
nr 1424 6424
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 23:36:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk mÃ¥lare och grafiker född 1923, död 1982 .Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18